Eger város Hatvan II. negyed fertálymesterek névsora 1768-tól a városi jegyzőkönyvek szerint

ÉV FERTÁLYMESTER NEVE SZAKMA
1768 Holló Gergely  
1769 Hajnal András  
1770 Volner György  
1771 Tóth István  
1772 Kelemen Márton szűcs
1773 Gál György csapó
1774 Pernikál Mihály  
1775 Fainhord János  
1776 Kamenyiczky András  
1777 Visontai Imre  
1778 Miskolczy István  
1779 N. Kilián György  
1780 Ossy Péter  
1781 Tarczaly Mihály  
1782 Majoros István szűrszabó
1783 Zavadovics Tamás fazekas
1784 Libher Krisztián szűcs
1785 Tamassy Márton  
1786 Sándor János (Bárány Ferenc)  
1787 Kosinka István kiskereskedő
1788 Posgaits János bodnár
1789 Horváth János (N. Pók Ignác)  
1790 Takács Ferenc  
1791 Tasy Pál (Bárány Ferenc)  
1792 N. Sikur József  
1793 Gehl Tamás bodnár
1794 Török János (Jeleznik András)  
1795 Hanak András szabó
1796 Urbantsik György  
1797 Tamásy István  
1798 Törőtsik József  
1799 Fülöp István  
1800 Csegezi Mihály  
1801 Timony István  
1802 Orbán (Urbány) János  
1803 Molnár Ambrus  
1804 Botka István csizmadia
1805 Botka István csizmadia
1806 Pál András szegődményes
1807 Botka István szegődményes
1808 Bíró János   
1809 N. Pók János Vass Imre  
1810 Vass Imre   
1811 Misitza Márton   
1812 Ruskó András   
1813 Tóth Antal  
1814 Hajnal György  
1815 Balázs Mihály  
1816 Szabó Mátyás  
1817 Petrin János  
1818 Harangozó Mihály  
1819 N. Bóta Mihály  
1820 Erőss Imre  
1821 Visontay Imre  
1822 N. Bóta Mihály  
1823 Csegezi József  
1824 Szabó Ignác  
1825 Molnár András  
1826 Csutorás Márton  
1827 Bóta József  
1828 Takáts Ferenc  
1829 Szabó Mátyás  
1830 Bodnár János  
1831 Tamassy Imre  
1832 N. Pók János  
1833 Juhász István  
1834 Jósvay Mátyás  
1835 Urbány Ignác  
1836 Szeredi Ignác földműves
1837 Szeredi Pál földműves
1838 Balázs Márton földműves
1839 Zimány István földműves
1840 Kelemen György földműves
1841 Visontay Imre szőlőműves
1842 Boros Ignác  
1843 Visontay József  
1844 Vass Márton  
1845 Tóth József  
1846 Molnár Mihály  
1847 Urbán Pál  
1848 N. Bóta Bernát  
1849 Molnár Ignác  
1850 Bóta Gábor  
1851    
1852 Bóta Mihály  
1853    
1854    
1855    
1856    
1857    
1858 Pók János  
1859    
1860    
1861 Szeredi Ádám  
1862 Szeredi János  
1863    
1864 Nagy Pál  
1865    
1866    
1867    
1868    
1869 Kelemen János  
1870 Nagy András  
1871 Besznyák István  
1872 Visontai Ignác  
1873 Szeredi Péter  
1874 Vass János  
1875 Gyulai János  
1876 Bíró János  
1878 Tóth Bernát  
1879 Molnár János  
1880 Szeredi Demeter  
1881 Was Márton  
1882 Gáll Mihály  
1883 Nagy Ferenc  
1884 Farsang Antal  
1885 Harangozó János  
1886 Vas Antal  
1887 Bóta Flórián  
1888 Poók Pál  
1889 Urbán Fülöp  
1890 Király Lajos földműves
1891 Balog Ferenc földműves
1892 Szeredi Imre földműves
1893 Csutorás László dr. jogtanár
1894 Bóta Márkus földműves
1895 Bodó József földműves
1896 Pók Lajos földműves
1897 Lang Nándor kereskedő
1898 Pók Antal földműves
1899 Ortó János iparos
1900 Szeredi Márton földműves
1901 Mezei Ignác földműves
1902 Bátory Imre iparos
1903 Piacsek Géza alapítványi ellenőr
1904 Bóta János dohánygyári ügyelő
1905 Bóta Antal földműves
1906 Bíró Ignác földműves
1907 ifj. Balázs Ignác földműves
1908 Mészáros József  
1909 Tóth Ferenc földműves
1910 Bíró Ferenc földműves
1911 Kovács Ferenc földműves
1912 Kováts István  
1913 Horváth Sándor  
1914 Köblő Bernát  
1915 Köblő Bernát  
1916 Köblő Bernát  
1917 Köblő Bernát  
1918 Köblő Bernát  
1919 Mezei József  
1920 Takács Lajos földműves
1921 Bóta Vince földműves
1922 Takács György földműves
1923 Rakusz (Karkusz) Bernát földműves 
1924 Csutorás András földműves
1925 Pálok Sándor földműves
1926 Takács József ép. váll.
1927 Vall Ferenc birtokos
1928 Molnár Sándor kútmester
1929 Király Mihály földműves
1930 Czeglédi Árpád Ignác érseki vincellér
1931 Révász Róbert ny.ig. tanító
1932 Sebe József cipész
1933 Szőlősi János városi altiszt
1934 Paszterik Gyula kályhás
1935 Sütő Gábor dohánygyári altiszt
1936 Deli István ács
1937 Trillsch Péter polg. isk. tanárk.k.
1938 Babocsay Zoltán takarékpénztári tisztvis.
1939 Gremsperger Sándor dr. szövetkezet ig.
1940 Szombathi István pék
1941 Beleznay András  
1942 Szemerédy János isk. ig. k.k.
1943 Mácsay Sándor cipész
1944 Lénárt Mátyás  
1945 Lénárt Mátyás  
1946 Lénárt Mátyás  
1947 Brindza István temetkezési vállalkozó
1949 Luzsi József  
1950-től 1995-ig nem volt választás
1996 Dr. Szoó Gyula orvos
1997 Ludvig József anyaggazdász
1998 Bóta Ferenc karosszérialakatos
1999 Lakatos Sándor gazdálkodó
2000 Szepessy György zenetanár
2001 Kassa István nyugdíjas
2002 Rabóczki Sándor nyugdíjas
2003 Bóta János autóalkatrész-kereskedő
2004 Oszlánczi Sándor vállalkozó
2005 Dr. Szemerkényi László orvos
2006 Visnyei Tamás villamosmérnök
2007 Bíró Béla borász
2008 Dr. Balogh József főorvos
2009 Misz József tanár
2010 Bodnár Gábor tanár–igazgató
2011 Dr. Pajtók Gábor jogász
2012 Juhász Péter borász
2013 Kovács Gábor növényvédő szakmérnök
2014 Petrovics Bálint mérnök közgazdász
2015 Dr. Sebestyén András fogorvos
2016 Luzsi Antal elektrotechnikus
2017 Seres Tibor tűzoltó