Eger Alsó-Károlyváros fertálymesterei 1800-tól a városi jegyzőkönyvek szerint

ÉV FERTÁLYMESTER NEVE SZAKMA
1800 Svéger Péter  
1801 Mercz János  
1802 Szeftsik Mátyás  csizmadia
1803 Mititzky Ferenc  
1804 Baba József  
1805 Pasztertsik József csizmadia
1806 Pasztertsik József szegődményes
1807 Pasztertsik József szegődményes
1808 Náray Mihály fazekas
1809 Farbák János  
1810 Sepess János  
1811 Prodelák Ignác csizmadia
1812 Vass Mihály  
1813 Kováts Mátyás  
1814 Presentzky Mihály  
1815 Jaksy András  
1816 Kamenyiczky Márton  
1817 Hubert János kádár
1818 Galtsik Mihály csizmadia
1819 Szarvas István  
1820 Kováts Márton  szűcs
1821 Póder Pál csizmadia
1822 Zombori József  
1823 Szekeres László szabó
1824 Zeleznyik József csizmadia
1825 Török Mihály  
1826 Rapatsek Mihály kőműves
1827 Reberák Ferenc  
1828 Horváth Károly szitaszövő
1829 Andrási József  
1830 Kováts István  
1831 Bóta Ignác  
1832 Mészáros Ignác  
1833 Szabó János  
1834 Hancza József  
1835 Tóth István  
1836 Grónai András polgár
1837 Mihályi László polgár
1838 Török János földműves
1839 Czinóber János polgár
1840 Urbántsik György polgár
1841 Varga Ignác szőlőműves
1842 Bukuts Márton  
1843 Szentpétery Ignác  
1844 Kovács Antal  
1845 Király Antal  
1846 Holló Imre   
1847 Szűcs Antal  
1848 Gyenes János  
1849 Barta Mihály  
1850 Török Ferenc  
1851    
1852 Ribár József  
1853    
1854    
1855    
1856    
1857    
1858 Zombori Ferenc  
1860    
1861 Bukuts Márton  
1862 Klinga János  
1863    
1864 Sipos György  
1865    
1866    
1867    
1868    
1869 Pruzsinszky József  
1870 Ádám József  
1871 Skopecz János  
1872 Berchethi Adolf  
1873 olvashatatlan  
1874 Simon János  
1875 Huczik Alajos  
1876 Farkas János  
1877    
1878 Polonkay Endre  
1879 Török Ferenc  
1880 Hibay Miklós  
1881 Belánszky Mór  
1882 Benedek Antalf földműves
1883 Baranyai Sándor iparos
1884 Pál Károly iparos
1885 Sípos József földműves
1886 Berta János iparos
1887 Farkas Vince  
1888 Kelemen József  
1889 Zeleznik István  
1890 Perger Ignác római katolikus tanító
1891 Módos Imre földműves
1892 Hornyák János iparos
1893 Hám Lajos iparos
1894 Dr. Párvy Sándor v. belső t. tanácsos.
1895 Ringelhann Rafael birtokos
1896 Fenyvessy Sándor ügyvéd
1897 Bárczi Mihály földműves
1898 Szederkényi Nándor főispán
1899 Borhy Ádám megyei árvaszéki elnök
1900 Kormos József iparos
1901 Sárközi Ignác városi tisztviselő
1902 Huczik Kálmán csizmadia (+1942)
1903 Lukács Ferenc iparos pék
1904 Csekó Gábor prépost-kanonok
1905 Bőhm János dr. prépost-kanonok
1906 Sinkovics Kálmán iparos
1907 Kovács András földműves (hegybíró)
1908 ifj. Berenyei János  
1909 Szabó László  
1910 György Ferenc földműves
1911 Dr. Lipcsei Péter kir. közjegyző, korm.főtan.
1912 Nagy László  
1913 Joó Gyula lakatos
1914 Csendes A.  
1915 Csendes A.  
1916 Csendes A.  
1917 Csendes A.  
1918 Csendes A.  
1919 Kaszás Imre cserepes
1920 Rakusz János  
1921 Mihály Endre kádár
1922 Berényi János  
1923 Mondok Jenő vendéglős
1924 Balcsó Ernő  
1925 Hámán András  
1926 Dr. Barsi István ügyvéd érs, főkápt. jogtan.
1927 Magyary Pál ny. pénzügy ig.
1928 Zimány János magán-mérnök
1929 Miskolczy István ép. vállalkozó
1930 Tamáskovics Zoltán MÁV főfelügyelő
1931 Dr. Urbán Gusztáv jogakadémiai tanár
1932 Dr. Szén János városi állatorvos
1933 Baráczius József prépost kanonok
1934 Dr. Kalovics Alajos tanfelügyelő tollnok, zenet.
1935 Dr. Szabó Szilárd ügyvéd
1936 Ringelhann Béla városi gépüzemi ig.
1937 Kovács István gazdálkodó
1938 Ruppert Károly vízvezeték szerelő
1939 Dr. Kovalkovits István kórházi főorvos
1940 Asztalos István ny. császári tiszthelyettes
1941 Keller Aladár iskolaigazgató
1942 Dr. Sziklay Árpád orvos
1943 Szabó Lajos Hangya szöv. igazgató
1944 Onody Antal fodrász
1945 Onody Antal fodrász
1946 Onody Antal fodrász
1947 Jászay Gyula cukrászmester
1948 Szepesi Lajos szabómester
1949 Bóta Jenő  
1950-től 1995-ig nem volt választás
1996 Irlanda Dezső tanár
1997 Bartha István mérnök
1998 Várkonyi Olivér Ludovikás százados
1999 Szabó László gépkocsivezető
2000 Ebner (Egres) Béla hírlapíró
2001 Sziklay Ákos gyógypedagógiai tanár
2002 Oláh István építész
2003 Tóth Ferenc kőműves-borász
2004 Estók Bertalan tanár
2005 Réti Árpád színművész-nyugdíjas
2006 Batári Antal tanár
2007 Varga László gépészmérnök-tanár
2008 Czipczer Ottó dr. gyógyszerész
2009 Vincze József jogász
2010 Dr. Misz Mihály főorvos
2011 Dr. Vida József tanár
2012 Nagy-Lukács Ferenc  építőmérnök - földmérő
2013 Dr. Kőrösy Gyula  közgazdász, marketing 
2014 Csapó Norbert órás
2015 Bimbó Zoltán tanár
2016 Kovács Ottó tanár
2017 Koós Ede templomigazgató