Eger Város Maklár II. negyed fertálymesterei 1773-tól a városi jegyzőkönyvek szerint

ÉV FERTÁLYMESTER NEVE SZAKMA
1773 Varga János  
1774 Kormon József tímár
1775 Nagy Ferenc  
1776 Molnár Gábor  
1777 Gál János  
1778 Kaknics József  
1779 Tiszányi János  
1780 Csatlós Mátyás kovács
1781 Horváth Imre  
1782 Zolya Mihály csizmadia
1783 Nagy Márton  
1784 Koncz György  
1785 Ruszter János fésűs
1786 Liptha Pál  
1787 Desper János tímár
1788 Nagy Mátyás  
1789 Frank György  
1790 Kováts János  
1791 Diószegi József csizmadia
1792 Molnár Mihály  
1793 Kormon János tímár
1794 Horváth Márton  
1795 Stefskey János (Diószegi József)  
1796 Nagy András  
1797 Hegedűs Mihály  
1798 Nyúl János  
1799 Kremmitzky József  
1800 Nagy Mátyás  
1801 Lang János  tímár
1802 Liptay József  
1803 Mártony János szűrszabó
1804 Virág Matyi  
1805 Kiss Antal szegődményes
1806 Kalmár Pál szegődményes
1807 Kalmár Pál szegődményes
1808 Vétsi János  
1809 Kotsis András  
1810 Liko György gombkötő
1811 Virág György  
1812 Gál Ignác  
1813 Kováts Mátyás  
1814 Kudlik Ferenc  
1815 Fazekas István  
1816 Starcz Gábor  
1817 Járdán György  
1818 Ditz (Titz) Ignác  
1819 Nagy Mártony  
1820 Kováts János  
1821 Losonczy András  
1822 Hegedűs Mihály  
1823 Nagy István  
1824 Treis Mihály tímár
1825 Saffner Máté  
1826 Kardos Ignác  
1827 Nagy Ignác  
1828 Kováts Ignác tímár
1829 Liptai Ignác  
1830 Gerzsovits Ferenc  
1831 Virágh Mátyás  
1832 Vaiszner István bodnár
1833 Nagy Mihály Hajneman Ferenc  
1834 Hajneman Ferenc  
1835 Tiffenpacher József  
1836 Pék József  földműves
1837 Virág József földműves
1838 Pám István polgár
1839 Turtsányi János földműves
1840 Kremniczky Flórián polgár
1841 Fazekas Ignác szőlőműves
1842 Lingják András  
1843 Nagy Mihály  
1844 Stéger József  
1845 Nagy István  
1846 Richter József festő
1847 Nagy György  
1848 Schivarnpel Ferdinánd  
1849 Nagy Márton  
1850 Kövér István  
1851    
1852 Nánásy István  
1853    
1854    
1855    
1856    
1857    
1858 Kováts Antal  
1859    
1860    
1861 Cserney János  
1862 Pám István  
1863    
1864 Lindener Alajos  
1865    
1866    
1867    
1868    
1869 Hengli Mihály  
1870 Szombathelyi Gyula  
1871 Balló András  
1872 Veisz Ferenc  
1873 Barta József  
1874 Mózer Antal  
1875 Csatlós Kováts Mihály /+1904,76 éves
1876 Nánásy Ferenc  
1877 Győrffy György  
1878 Simáczius Gusztáv aljegyző
1879 Lepres András földműves
1880 Pély János  
1881 Fazekas Ignác földműves
1882 Benkovics Lajos  
1883 Lepres Ignác  
1884 Kalmár István iparos
1885 Kormos András földműves
1886 Tarjányi József iparos
1887 ifj. Csatlós Kovács Mihály földműves
1888 Wolszky András  
1889 Kocsis Berná földműves Vk./+1931
1890 Plank Gyula iparos
1891 Tóth Pál Bernát földműves
1892 Karkusz József földműves
1893 ifj. Mózer Antal vendéglős
1894 Pogonyi Ignác földműves /+1928.
1895 Czekkel János magánzó /+1941/vk.
1896 ifj. Nyúl Ignác földműves
1897 Simáczius Andor közig.hiv. /+1928
1898 Győrfy Mihály földműves /+1930
1899 Cséka Ferenc fürdő bérlő
1900 Virágh Lipót (Leopold) földműves
1901 Erdélyi János iparos /+1942
1902 Siller Imre földműves
1903 Taray József iparos /+1931
1904 Siller (Szederkényi) János földműves 
1905 Kapitány Béla  
1906 Kocsis János földműves
1907 Hellebront Géza meghalt+1930 országgyűlési képviselő
1908 Kaknics Mihály földműves
1909 Kolman János ig. (lakatos) vk.
1910 Szabó Lajos földműves /+1924/vk.
1911 Koripszki Sándor  
1912 Birincsik István földműves
1913 Szalka Illés iparos /+1924/vk.
1914 Visontai János földműves
1915 Visontai János  
1916 Visontai János  
1917 Visontai János  
1918 Visontai János  
1919 Fülöp Sándor földműves
1920 Besznyák István földműves
1921 Lepres Bernát földműves
1922 Vályi András földműves
1923 Wieszt János iparos
1924 ifj. Kakuk Ignác magánzó
1925 Ónody Mihály földműves /+1941
1926 Dr. Petro Kálmán ügyvéd /+1942/
1927 Zsíross Sándor ig. /Hangya/
1928 Szakácsi János iparos/hentes
1929 Majer András iparos /molnár
1930 Becskey Gyula iparos /kalapos+1941/
1931 Fürjes István földműves
1932 Bodnár Gyula MÁV főtiszt.
1933 Ivánszky Lajos iparos /kőfaragó)
1934 Mihály Sándor kereskedő (gyüm.)
1935 Szucsik (Szederkényi) Antal kistőzsdés
1936 Mile Kálmán ker.
1937 Dr. Zelenák Ödön v. tisztiorvos
1938 Balogh Jenő ig. (dohánygyár)
1939 Gönczy Sándor h. alhadnagy
1940 Unterreiner János  
1941 Leopold Rezső.  
1942 Cseh Mihály  
1943 Zsemlye Béla  
1944 Kaknics Tóbiás  
1945 Kaknics Tóbiás  
1946 Kaknics Tóbiás  
1947 Antal János  
1948 Gyergyák Károly  
1949 Fodor Miklós iparos/kádár
1950 Herendi József (nincs eskü)
1950-től 1995-ig nincs választás
1996 Fodor Róbert kádármester
1997 Szeleczki János tanár
1998 Oroszy László ny. anyag-csop.vez.
1999 Balogh Kálmán szabómester
2000 id. Bata Tamás elektroműszerész
2001 Dr. Hanis Béla belgyógyász, kardiológus
2002 ifj. Szatmári Gábor dísznövénytermesztő
2003 Dr. Wernig Róbert orvos
2004 Cseh Ferenc gazdálkodó
2005 Ficzek László plébános
2006 Dr. Németh Zoltán ügyvéd
2007 Tóth Péter informatikus
2008 Flaskay Mihály vállalkozó
2009 Homa János tanár - igazgató
2010 Varga József főiskolai lelkész
2011 Benei Csaba egyházjogász
2012 Pável János vállalkozó
2013 Somody Zoltán építészmérnök
2014 Zay Ferenc közgazdász
2015 Dudás Attila nyomdász
2016 Dr. Bessenyei Ákos orvos
2017 Maróti Péter gépészmérnök